Aen Hanse. Мир ведьмака

Объявление

Приветствуем вас на ролевой игре "Aen Hanse. Мир ведьмака"!
Рейтинг игры 18+
Осень 1272. У Хиппиры развернулось одно из самых масштабных сражений Третьей Северной войны. Несмотря на то, что обе стороны не собирались уступать, главнокомандующие обеих армий приняли решение трубить отступление и сесть за стол переговоров, итогом которых стало объявленное перемирие. Вспышка болезни сделала военные действия невозможными. Нильфгаарду и Северным Королевствам пришлось срочно отводить войска. Не сразу, но короли пришли к соглашению по поводу деления территорий.
Поддержите нас на ТОПах! Будем рады увидеть ваши отзывы.
Рейтинг Ролевых Ресурсов - RPG TOP
Наша цель — сделать этот проект активным, живым и уютным, чтоб даже через много лет от него оставались приятные воспоминания. Нам нужны вы! Игроки, полные идей, любящие мир "Ведьмака" так же, как и мы. Приходите к нам и оставайтесь с нами!

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Aen Hanse. Мир ведьмака » По ту сторону Врат » [3 травня, 1267] — Тече вода, втікає


[3 травня, 1267] — Тече вода, втікає

Сообщений 1 страница 17 из 17

1

imgbr1

Час: 3 травня, 1267.
Місце: Елландер, Храм Мелiтеле.
Учасники: Цирi и Йеннiфер.
Передмова:
Тече вода із-за гаю
Та попід горою.
Хлюпощуться качаточка
Помеж осокою.
А качечка випливає
З качуром за ними,
Ловить ряску, розмовляє
З дітками своїми.

+5

2

— Слухаю тебе, Цирі.
Матінка Неннеке сиділа за столом, склавши на стільниці поперед себе натруджені жилаві руки. Осередок спокою й милостивої мудрості, справжнє втілення великої богині Мелітеле. Та в її погляді Цирі бачила ту серйозну суворість, котра навіть саму грізну Креве змусила би знічено опустити голову.
— Тож що трапилось? Розповідай.
Цирі шморгнула носом й одразу скривилася: боляче. Котрась із дівчат, чи то Еурнейд, чи то Катьє — у темряві дорміторії важко було розгледіти, — в’їхала їй у носа ліктем так, що аж в очах потемніло. Проте сама Цирі в боргу не лишилася: повалила кривдницю на підлогу та встигла відсипати з добрий десяток стусанів, поки не надбігли старші послушниці й не розтягли їх, наче шалених березневих котів. Шкодувала лише про одне — що не було під рукою вірного тренувального меча. З ним змогла би показати тим дівчатиськам, де мантикори зимують! Саме на те її вчили в Каер Морхені. Але й кулаками та колінами, як вважала, впоралася на славу. Геральт з дядечком Весеміром могли би нею пишатися.
— Цирі, я все ще чекаю на твою розповідь.
Матінка вдивлялася їй у вічі так пильно, аж у потилиці починало свербіти.
— Та наче ви самі не знаєте, — огризнулася, відвівши погляд.
— Цирі, дитинко, — матінка підвелася з-за столу, підійшла ближче, поклала їй руку на плече. — Я ж тобі не ворог. Але мусиш мені розповісти сама.
Цирі натужно засопіла, закусила губу. Засовгалася на ослоні.
— Вони перші почали, — пробурмотіла.
— То ти щось говориш, чи то муха кашляє? Голосніше, дитино, бо я вже стара й недочуваю.
Губи Цирі здригнулися в посмішці. Може матінці Неннеке й була купа років, і обличчя в неї було зовсім зморщене, а волосся — цілком сиве, та на слух чи здоров’я загалом вона не могла пожалітися.
— Перші почали, кажу, — повторила вона голосніше. — Обзивалися, штурхалися і взагалі поводилися як… — довелося помізкувати, щоб дібрати потрібне слово, — як свинота!
— Правда?
— А що, не вірите?
У розпалі емоцій хотіла ображено зістрибнути з ослона й вибігти геть, проте рука на плечі лагідно втримала її на місці.
— Вірю. Що казали?
Цирі знову засовгалася на місці. Відчула, як до щік приливає кров. Соромно було згадувати й повторювати ту розмову, що відбулася в дорміторії.
— На пані Йенніфер наговорювали, — стиснувши кулаки, нехотя відповіла вона. — Називали її блудницею і казали, що я теж стану такою, як буду й далі в неї навчатись. Але ж то неправда, матінко! Неправда! Нащо вони таке казали? Я просто мусила…
— Тихше, дитинко, — настоятелька заспокійливо погладила її по спині, — ти до Йенніфер дуже прихильна й тому тебе ранить, коли про неї говорять недобре… — на мить вона змовкла, наче задумалась. — О, а ось і вона.
Попри те, що матінка скаржилася на недочування, квапливий стукіт підборів по коридору вона почула першою. У тому, хто поспішає до них, не було жодного сумніву: лише одна мешканка Елландерського храму носила взуття, яке так голосно цокотіло.

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][sign]♦ ♦ ♦[/sign][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

Отредактировано Цири (26.03.22 00:54)

+4

3

То був насправді дивовижний день.

По-перше, в чародійки вперше з її прибуття до Храму Мелітеле почав збоїти магічний пристрій, за допомогою якого та проводила деякі експерименти з магічними ресурсами. По-друге, тим же ранком одна з її улюблених сорочок розірвалася вздовж шву, та теперь потребувала як найменше декількох годин роботи зачарованої голки з шовковою ниткою.

Обидві життєві негаразди ніби навмисно псували й без того безславно відомий настрій чарівниці, яка досі не підозрювала, що вони стануть для неї справжніми дрібницями у порівнянні з ховаючоюся за годинами цього дня новини.

- Пані Йенніфер, - почула вона після короткого та лагідного стукоту у двері, - пані Йенніфер, Вас бажає бачити матінка Неннеке.

Чародійка, що займалась ремонтом магічного пристрою за своїм столом, навіть не підняла голови.

- Передай їй, що я зайнята, однак наддам їй візиту через декілька годин.

З тої сторони здивувалися, пом'ялися, але не пішли.

- Пані Йенніфер, матінка каже, що це дуже важливо.

- З якого такого переляку? - спитала у відповідь вона.

- Я не можу доповісти. Але я гадаю, це зв'язано з сьогоднішньою драчкою у садку.

- Якою ще драчкою?

Йенніфер, миттєво зацікавилась новою інформацією, та поспішно відтворила двері.

- Не знаю, пані. - відповіла дівчинка, помітно злякавшись з'явившоїся з-за двері чарівниці. - Клянуся святою Мелітеле.

- Добре. Вільна.

Дівчинка, імені якої Йенніфер не знала, зраділа та весело стрибаючи зникла за сусіднім кутом. Відклавши усі насущні справи, та припинивши магічно-швейні процедури, вона, гучно ступаючи по підлозі підборами, поквапилась до Неннеке.

Все підходячи до кімнати, вона розуміла, хто з послушниць могла влаштувати цілу драку.

- Що тут, в біса, коїться? - запитала вона, коли побачила попельноволосу дівчинку та огрядну, але вишукану жінку в віці. Обидві виглядали не вселяючими довіри.

+4

4

З кожним дзвінким кроком, що все ближче лунав із коридору, серце Цирі гупало все гучніше. Хвилювання від думок про зустріч з чародійкою стискало горло. Йенніфер була єдиною, хто міг урятувати її від цієї неприємної розмови й нотацій матінки Неннеке. Проте навряд чи зрадіє, почувши, що її опікуванка знову втягнулася в бійку.
Цирі й сама знала, що така поведінка майбутній чародійці не личить. Махати кулаками й гамселити кривдників — то для п’яниць у шинку. Справжній майстрині магії досить одного слова, а часом і погляду, щоб звести нанівець будь-яку суперечку.
Та їй те мистецтво наразі не вдавалося.
Вона здригнулася, зачувши голос опікунки. Озирнулася, щоб дізнатися, наскільки та сердита, бо тон її був таким крижаним, що й вода у глеку стала льодом.
Матінка Неннеке міцніше стиснула її плече, змусивши залишитися на місці.
— Тут, Йенніфер, — не менш прохолодно відповіла вона, — коїться результат твоєї науки. І твоєї методи. Ти ізолювала її від інших вихованок. Вбила їй у голову всілякі думки про те, що вона інша. Особлива, краща за них. І ось, маєш наслідок.
Неннеке виразно кивнула в бік Цирі, на мить затримала погляд на її розбитому носі. Цирі шморгнула і скривилася: досі боліло. Певно, розпухне і посиніє, наче бульба. Оце буде краса…
— То неправда! — звільнившись від на диво міцної руки настоятельки, все ж підвелася, винувато зиркнула на чародійку. — Нащо ви таке кажете, матінко? Пані Йенніфер ні в чому не винна. То все вони, все дівчата! Бо вони дурепи немиті й заздрять мені!

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][sign]♦ ♦ ♦[/sign][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

+3

5

Йенніфер увійшла до зали, та так і залишилась стояти у передпокої хижою пташиною, готовою виклювати очі кожному, хто намагатиметься образити її вихованку. В її розумі не було ніякого сумніву: все це якесь прикре непорозуміння.

Однак, Цирі та Неннеке сиділи в звичній манері: дівчинка виправдовуючись, а жінка - на п'єдесталі. З висоти своєї великовічності, жриця храму полюбляла дивитись на усіх з нестерпним поглядом зверхності, ніби вона до всіх ставилась як до малих дітей, що категорично не сприяло прогрессивному діалогу.

- Мої методи виховання Цирі відносяться тільки до мене й до неї. - відрізала чарівниця, все ж таки переступая поріг.

Другою справою вона повернулася навпрямки до своєї вихованки.

- Цирі, що ти наробила? - поцікавилась она із строгим поглядом. - Кажи зараз же, доки я остаточно не розізлилася. У деталях.

Супротив пепельноволосої дівчинки та її не найспритніша спроба відстояти перед матінкою честь наставниці змусили вираз обличчя Йенніфер трошки пом'якшитись, та не з хизуватого самолюбування, а з дивного, але теплого й лагідного почуття їх зв'язку, що несподіваним чином з'явився між ними за той великий, але настільки швидкоплинний час.

Цирі повідомила про ставшийся інцидент. Підійшовши ближче, Йенніфер присіла поруч, дуже уважно слухаючи розповідь, та ретельно запам'ятовуючи подробиці. Це був не найкращій плин ситуації. Як би вона не бажала не давати увагу фактам, у глибині Йенніфер розуміла, що Цирі вже надто велика, щоб продовжувати навчання так, ніби їй тринадцять.

- Що ж, - протягнула чарівниця, відкинувшись на спинку стільця, що хибився під нею, - все, що я бачу, це категорично неприйнятній стан виховання твоїх дівчат, Неннеке. Як ти бачиш, над Цирі насміхалися та знущалися лиш за те, що вона навчається інакше за них, а тепер, виявляється, що винуватою намагаються виставити її. Яке прикре фіаско виховного процессу, Неннеке.

Йенніфер дивилась на Неннеке з неприкритим викликом. Вона робила ставку на дієвий закон "кращий захист - це напад", але знаючи Неннеке, це могло коштувати їй дорогого. Адже, Йенниіфер не здавалася.

+3

6

Хоча Цирі й боялася, що Йенніфер стане на бік матінки Неннеке, лаятиме за бійку, глибоко в душі вона знала, на чиєму боці чародійка буде завжди. І це не мало жодного стосунку до того факту, що між Йенніфер і настоятелькою злагоди не було ніколи, що вони вічно наче блискавиці одна в одну метали поглядами.
А тому, коли опікунка затребувала негайно розповісти про все, що трапилося, у деталях, Цирі ні на мить не завагалася.
Слова самі злітали з її язика, часом навіть гіркі та жалючі, поки вона вже вдруге у цій кімнаті оповідала про те, як інші послушниці прискіпалися до неї й почали під’юджувати. Матінка Неннеке, на диво, не перебивала й не спиняла її розпалу, тільки супила сиві брови, вдруге слухаючи ту історію.
Розповіла про все, тільки пропустила той шматочок, де вони говорили про блудниць. Було соромно згадувати про таке в присутності Йенніфер. Не хотілось, аби вона подумала, що Цирі в ті розмови теж вірить, чи що. Як вважала, решти розповіді було достатньо, щоб зрозуміти, що її вини в зачині тієї бійки не було, що то дівки хотіли до когось вчепитися й обрали її.
Бо вона таки справді була іншою, і знала про це. Давно знала. Навіть без магічної науки опікунки.
Йенніфер, дослухавши, зробила доречний висновок, на який Цирі сподівалася. І це викликало в неї усмішку. Матінка Неннеке, натомість, насупилася ще більше.
— Здається, ми маємо кардинальні відмінності в баченні доцільних систем виховання, Йенніфер, — мовила вона суворо, і вкотре блиснула поглядом, яким могла би спопелити навіть василіска. Проте не чародійку. — Я довго мирилася з твоєю присутністю і твоїми… примхами. І все заради цієї дитини. І заради того, хто за неї просив.
Цирі так закотила очі, що мало не побачила, що там у неї коїться за спиною. Стільки вже разів у розмовах спливала тінь Геральта, і жодного разу при ній матінка чи Йенніфер не вживали його імені. Наче вона й так не здогадалася, про кого йдеться.
— Щодо цих відмінностей, як бачу, — продовжила вона, — компромісу ми не знайдемо.
— А може не треба його шукати? — встрягла Цирі, плюнувши на всяку ввічливість і повагу до старших. — Може мені того вашого виховання і не треба? Може я хочу, аби мене виховувала пані Йенніфер, саме так, як їй до вподоби. Бо мені воно теж до вподоби.
Їй, направду, украй остогиділи нудні лекції старших послушниць, обов’язкова робота на городі й годівля курей. А понад усе — постійні молитви, які возносили великій Мелітеле по триста разів на день. Цирі ще жодного разу не спостерігала, щоб богиня відповідала, а тому сумнівалася, що ті молитви взагалі можуть дати якийсь результат.
— Що ж, — Неннеке скорботно похитала головою, — бачу, ти добре налаштувала її на свій лад. Тож маю запитати тебе, Йенніфер, серйозно й усього раз: ти вважаєш, що для Цирі немає сенсу вчитися при храмі?

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][sign]♦ ♦ ♦[/sign][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

Отредактировано Цири (13.04.22 20:30)

+3

7

Квапитися з прийняттям рішення Йенніфер не бажала, але не бачила іншого виходу. Так складалася ситуація, що, по-перше, бійка вже сталася, а, по-друге, вона вже була на думці у кожної мешканки Храму Мелітеле.

Однак, питання, так зухвало й жорстоко поставлене Неннеке, потребувало негайної відповіді. Ніякі компроміси вже не були в змозі вирішити принциповий конфлікт: чи не перейшла вже Цирі той барьер, що назавжди відділив її від інших вихованок.

Подивившись у ізумрудні очі своєї учениці, Йенніфер поджала тонки губи. Вона була іншою. До того, як опинилася у вихованні відьмаків із Каер Морхену, задовго до того, як приїхала до храму. Цирі завжди була іншою, й прийшов час знімати маски.

- Хто б не просив за цю дівчинку спочатку, - дуже тихо почала чародійка, - виховую, вчу та оберігаю її я. Це робить Цирі моєю та лише моєю відповідальністю. Вона буде продовжувати своє навчання магії, хочеш ти цього, мати-настоятелько, чи ні. Тому прошу тебе надати нам тиждень на виїзд з території Храму. Цирі продовжне своє навчання у іншому місці. Серед таких, як вона.

Йенніфер очікувала різного: починаючи від проклинання того дня, коли чародійка ступила на святу землю, до зловтіхи, що вони в короткий час покинуть храм. Але Неннеке лиш подивилась на них двоїх, начебто вже знала всі відповіді цього світу, та усі кінці часів були у неї відкритою книгою.

Вона нічого не відповіла, лише кивнула, трошки різко. Лише дарувала погляд - трошки сумний. Вона тяжко піднялася, опираючись о стілець, та вийшла з кімнати. Лише ступив за поріг, вона повернула обличча.

- Удачі вам. - сказала вона перед тим, як вийти. - Обоїм.

Йенніфер нічого не відповіла.

- Йдемо, Цирі. - поквапила вона, коли Неннеке зникла за дверми. - Нам необхідно збиратись.

+2

8

У тому, як матінка Неннеке підвелася і вийшла — важко й повільно, наче раптом тягар усіх прожитих років разом навалився на її старечі плечі, — було щось гірке та палюче.
Серце Цирі стислося від жалю.
Здавалося, то не настоятелька йде з кімнати — то щось істотне зникає з її життя. Щось важливе, що було його частиною так довго, що стало вже ледь помітним, ледь усвідомлюваним. Вона ще не повною мірою розуміла, що то було, що саме вона втрачала. Проте відчуття втрати вже болісно пульсувало в грудях.
Щось минало.
Але й щось мало початись.
Вона винувато глянула на чародійку. Через ту дурнувату бійку вони тепер мали їхати з храму. Чи, може, не через бійку, а через те, що вона наговорила матінці, не втримавши язика. Вона лиш хотіла бути чесною, сказати, що думає про ситуацію і захистити Йенніфер перед настоятелькою… Та вийшло щось зовсім протилежне.
— Пані Йенніфер, — підвівшись, вона попленталася слідом за опікункою, — чи нам обов’язково їхати? Може, ми би якось ще раз поговорили з матінкою… Я могла би попросити в неї пробачення.
Тут вона шморгнула носом, бо дуже не хотіла обіцяти те, чого не хотіла робити. Проте обставини вимагали бути рішучою і вибирати між двома лихами: потребою переступити через свою гордість і необхідністю полишити храм, що за кілька років став для неї справжнім домом.
Зітхнула, зібравшись із силами, і промовила:
— Навіть… у тих дуреп попросила би пробачення, якби треба було.
Ці слова далися їй зовсім нелегко. Довелося ковтнути і свою знамениту лев’ячу гордість, що дісталася їй від бабусі, й образу, яку вона затаїла на колишніх товаришок, і навіть ту самовпевненість, яку постійно намагалася демонструвати своїй наставниці, щоб довести, що достатньо доросла.
Ковтнула навіть своє небажання зізнаватися, що їй страшно.
— Пані Йенніфер, — голос її звучав зовсім мізерно, так, наче ось-ось заплаче, — я зовсім не хочу нікуди їхати. Мені тут добре, навіть якщо часом сваримося з дівчатами. А як воно буде, там у твоїй чародійській школі, я не знаю. Я… я боюся того, що там чекає на мене.

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][sign]♦ ♦ ♦[/sign][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

+2

9

Йенніфер мовчала, ніби дуже ретельно про щось міркувала. Але насправді жодної гідної думки не знайшлося в її свідомості, що могла би відстрочити їх неминучий від'їзд з храму.

Та й хіба тримало їх щось у цьому місці? Думки про те, що прийшов час відправити Цирі до Академії, де вона, поруч з найкращими чаклунками нашего покоління, змогла би на всі сто відсотки відкрити свій повний потенціал, не покидали Йенніфер вже дуже довгий час. Місце, де Цирі змогла би знаходитись серед тих, інших дівчат - що були на неї схожі, що знали ті ж ненаписані істини, хто жив да дихав магією на відміну від дівчат, хто зараз знущалися з неї. Хто не розумів її.

Йеніфер хотіла захистити цю маленьку дівчинку, хто ще тільки починала свій шлях у недосяжно великому світі. Щоб вона знайшла своє місце у житті, де вона буде істинно щаслива. Де вона буде своєю.

Та й розуміла вона, що її сподівання на Аретузу можуть бути дуже хибними. Академія для молодих чарівниць не була відпочинком у Тусенті, там теж були свої незлагоди, своє підводне каміння та дуже велика робота, що лежала далі.

- Не треба, каченя. - лише відповіла Йенніфер. - Так потрібно.

Їй було трошечки сумно, що час підходив до кінця. Що вони більш не зможуть ходити поснідати на чудовій полянці у лісі, що не буде більш довгих вечірніх розмов про все на білому світі. Ціла епоха підходила до завершення, й хотілось у глибині душі зробити все, щоб продовжилась вона хоча б трошки більше, але чаклунка розуміла, що час прийшов.

- Почнемо завтра з ранку. - вирішила вона, коли подивилась у такі ж сумні очі Цирі. Вони обидві знайшли в цих стінах дещо більше, ніж безпечне місце, де могли жити, їсти та вчитись. Вони знайшли тут одна одну, те, чого їм не доставало.

Йенніфер подивилась на їхню кімнату. Вона й не зразу помітила, як вона стала не її, не Геральтова, а їх з Цирі. Це сталося с плином днів на місяців, проведених плече о плече, думка о думку. Вона ніколи б не подумала, що таке ймовірно.

- Пішли до гаю. - не повідомила, та не спросила вона. Якщо їм залишилося тут жити так мало, то треба робити те, що їм подобалося.

+2

10

Усе було марно. Жодні з тих слів і обіцянок, що Цирі з таким надривом із себе видушила, не могли змінити ситуацію. Вони навіть не мали вже жодного значення, бо і Йенніфер, і матінка Неннеке, вочевидь, прийняли рішення, кожна зі свого боку, ще до того, як ті необережні слова зірвалися в Цирі з язика.
Їхній від’їзд уже давно маячив десь на небокраї, нависав сіруватою дощовою хмарою понад елландерськими полями. Пробігав непомітною тінню між рядками стародавніх і неймовірно нудних письмен, які вони з Йенніфер читали, і стугнів під ногами щоразу, коли  Цирі намагалася зачерпнути Сили з водної жили, як навчала її чародійка. Він лунав у тихому шелесті розмов, що враз змовкали, щойно вона заходила до кімнати, і відчувався у поглядах, які їй дарували колишні товаришки й навіть старші послушниці.
Так, їхній від’їзд видавався тепер вже давно невідворотним. Дороги назад не було.
Лишилося тільки зібрати свої нечисленні речі… і попрощатися.
Проте у Йенніфер, здавалося, були інші плани.
— Чому до гаю? — здивовано запитала Цирі, дрібочучи вслід за чародійкою, та майже одразу сама знайшла відповідь у своїх спогадах.
То було місце, у якому вони удвох проводили, мабуть, найбільше часу з усіх доступних їм закутків храму. Місце, де Цирі отримала свій перший урок магічної науки. Де продовжувала вчитися, зазнавала невдач, раділа досягненням. То було, направду, їхнє місце.
«Хоче найперше з ним попрощатися. З гаєм тобто», — зрозуміла вона.
Далі йшла тихо й замислено, не підводячи погляду від своїх черевиків. Їй уже кілька разів доводилося залишати місце, яке було для неї домом: Цінтру, Заріччя, Каер Морхен. Тепер — Елландер. Щоразу її життя разюче змінювалося, від княжни до бездомної сирітки, від відьмачки до вихованки храму й майбутньої чародійки.
У тому, що зміни прийдуть знову, вона навіть не сумнівалася. Проте не знала, якими вони будуть. Чи в Аретузі її справді приймуть. Чи знайде вона там нових товаришок. Чи зможе бачитися з Йенніфер і продовжувати в неї навчатися. І чи ще побачить коли Геральта.
Ті питання вирували в її голові, наче сполохана зграйка курчат.
— Скажи, пані Йенніфер, ти теж сумуватимеш за храмом? — нарешті, зібравшись з думками, наважилася запитати вона. — За тим, як нам тут жилося. Як ми вчилися тільки удвох… Скажи, чи в тій твоїй школі справды буде краще, ніж тут?

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

+1

11

Йенніфер не відповіла, лише тихо зібрала кошик із необхідними до подорожі до гаю речами. По дорозі із храму зайшла до кухні, та доклавши храмовій куховарці що вони з Цирі не прийдуть до обіду, відібрала легкий, але добрий перекус. Тільки після цього вони звично вийшли за межи Храму Мелітеле в один із самих останніх разів.

День все також лився теплим сонячним промінням по їх маленьких фігурах посеред високої трави та віковічних дерев. Співали тонесенькими голосами пташки, що ховались поміж гілок, стрибали десь у далечі зайчики та дрібні гризуни шаруділи у землі. Легкий бриз проникал через тонку тканину одягу, надавав прохолоди у тіні дерев.

Цирі весь час була підозрило тихою. Йшла слідом, не задавала питань, та навіть не коментувала те, що проходила повз. Йенніфер разуміла, що її учениці не просто: ніхто не міг знати, що буде далі, які блага та які перепони чекають на неї в новому житті. Йенніфер також не знала: та й сама горювала - по тому, що було раніше, тому що вже не повториться. По тому, що без перебільшень перевернуло її світ.

Вони дійшли до поляни, де часто проводили заняття по роботі з живою природою. Йенніфер поклала кошик на землю.

Питання Цирі застало її зненацька, коли вона присіла, щоби розстелити на траві великий та м'який килимочок.

- Звісно, сумуватиму. - чарівниця знайшла поглядом дівчинку, деякий час дивилась на неї, начебто намагаючись вгадати, чому она може в цьому сумніватись. Але не запитала, та не образилась, а посміхнулась. - Звісно буду, каченя. Але не думай, що коли ти вступиш до Аретузи, ми більше ніколи не побачимось.

Закінчивши розгортати килимок, Йенніфер легко опустилася на нього та підізвала Цирі до себе.

- Ці два роки, що ми провели тут, у Елландері, змінили обидва наши житті, донечка. - Йенніфер обережно доторкнулась до поліловолосої макушки. - Та ми підемо далі, але я буду завжди буду поруч з тобою.

Тоді чарівниця давала обіцянку. Не для того, щоб заспокоїти налякану перед майбутнім дівчинку, та й не тому, що намагалась виправдати своє рішення. Вона знала, що зробить усе можливе й неможливе заради блага цієї дитини.

+1

12

Тут, на їхній галявині, все було настільки добре вивчене і знайоме, що Цирі могла б із заплющеними очима вказати, де найліпше стелити килимок — де найрівніша земля, без горбків і коріння, де близько розташована прихована під землю жила, з якої можна черпати, щоб продовжувати навчання. І де саме його постелить Йенніфер.
Вона сіла на запрошення чародійки, лагідно провела долонею по м’якій тканині. У голові трохи паморочилося. Чи то так п’янив терпкий запах зігрітого сонцем різнотрав’я, чи то роз’юшений ніс давався взнаки. Цирі заплющила очі, вдихнула глибоко, спостерігаючи, як рожеве світло пробивається крізь повіки, і як у ньому танцюю дрібні ефимерні закарлючки, схожі на хробачків.
За ті два роки їхні життя справді змінилися так, що й не впізнати. Важко було повірити, що попервах вона терпіти не могла чародійку, жахливо ревнувала її до Геральта, якого тут навіть поряд не було, тихо заздрила її вроді і таланту й узагалі задумала від неї втекти. Проте крок за кроком, слово за словом і дія зі дією, вони знайшли спільну мову. І тепер Цирі вже життя свого не уявляла без Йенніфер.
Чародійка нечасто звала її донечкою, однак Цирі відчувала, що відносини, які встановилися між ними двома, були не менш близькими, а може й ближчими, ніж між нею і  матір’ю, образ якої вона зараз вже навіть ледве могла пригадати. Сама вона взагалі ніколи не звала Йенніфер мамою вголос. Але подумки…
«Я знаю, що ти часом підслуховуєш мої думки, мамусю, — усе ще не розплющивши очей, думала вона, — і тому інколи я так з тобою розмовляю, бо не знаю, чи можна говорити вголос те, що я думаю».
З боку лісу з гучним шелестом сивих крилець здійнялася зграйка пташок. Цирі здригнулася, ніби за комір їй лийнули крижаної води.
«То ж усього пташки, дурепо…» — запевнила вона себе.
— Я дуже рада, що ти не думаєш мене покинути, коли я таки піду вже до тієї школи, — посміхнулася, — бо я трохи боялася, що, може, була тобі тягарем і погано вчилася. І тому ти хочеш нарешті мене позбутися.
Вона знала, що то неправда, була в тому впевнена, але мусила трохи пожартувати, щоб розвіяти той дивний холод, що пройшовся їй по спині.
— Скажи, чи багато з учениць тої вашої Аретузи підпалювали сарайчики?

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

+2

13

Йенніфер посміхнулась, так щиро та тепло, що хтось у чародійському світі ніколи б не запідозрив, що холодна та зарозуміла чарівниця зовсім здатна на такі почуття.

Щось мерехтіло в її серці в той момент, коли Цирі вперше назвала її мамусею. Не вголос, не при всіх, але лише між ними двома та цим незбагненним досі дотиком двох думок, що плелись в її свідомості. Момент єднання, в котрому вона ніколи не була впевнена, ніколи не намагалась й доторкнутись до котрого.

Це був один із їх останніх днів у Елландері, та ніхто не зміг би переконати її, що вони стануть останніми перед найбільш скрутними часами.

- Ти ніколи не була для мене тягарем, Цирі. - посміхнулась чарівниця. - Навіть коли ледве не зламала собі шию, коли намагалась від мене втекти.

Гай шелестів весною, листя проміж кущів співало не менш заспокійливу пісню, ніж шепотіння вітру поміж гілок дерев поодаль. Йенніфер відкинулась назад, запрокинула облича до безхмарного неба, та вбирала тепло цього дня, коли він ще в них був.

Питання Цирі змусило її розсміятись.

Воно було не для того, щоб дійсно спитатись, як себе поводять майбутні чарівниці в Аретузі, але не менш цікавим. Згадуючи свої дні у академіі, она могла без зменшення повідомити, що траплялось всяке - від доброго до поганого, але інша нагода одразу з'явилась в її пам'яті.

- Одного разу, - почала Йенніфер, коли лягла на килимок та спрямувала свій погляд до чистого неба, де літали птахи, - ще навіть два роки тому, я бувала в Аретузі. Бачилась із своєю доброй подругою Ритою. Та ми з нею перетворили воду в фонтані у вино. Так воно й лилося з різьблених порогів навіть вранці. Я виїхала раніш, до того, як це стало місцевою пам'яткою, але підозрюю, що то був славний ранок.

То був день після прибуття Йенніфер до Маргарити з листом від Геральта. Коли він просив допомоги для однієї маленької дівчинки-істоку, хто не могла справитись зі своїм даром. Коли чарівниця не знала, хто був тією дівчинкою, та ким вона для неї стане. Тоді в розмові, не занадто тверезої, Йенніфер прийняла для себе рішення, що допоможе дитині. Не заради Геральта. А для того дитя, що страждало.

І ось вони тут.

- Я напишу листа Маргариті, щоб вона попіклувалась про твоє навчання. - на більш серйозній ноті повідомила чарівниця. - Гадаю, я поселюсь в Горс Велені. Там є чудовий постоялий двір, де я полюбляю залишатись, коли навідую Аретузу та Танедд. Ми будемо бачитись дуже часто, якщо будеш добре вчитись.

Губи Йенніфер так і складались в посмішку: лише трохи сумну, але це було частиною необхідних жертв, на які треба було піти. Задля Цирі. Задля її майбутнього.

- А ти, Цирі, була колись у Горс Велені?

+1

14

Коли Йенніфер зайшлася дзвінким сміхом, Цирі глянула на неї трохи здивовано. Їй ніколи не доводилося бачити, як чародійка плаче, і вкрай рідко щастило спостерегти, як вона сміється. Інші могли скільки завгодно казати, що все це тому, що такі, як вона — могутні адептки магії, — черстві та бездушні, майже нелюдяні істоти, проте Цирі знала правду.
Знала, що кожна найменша іскорка почуттів, що проблискувала в її очах чи скрадалася в кутиках губ, вартувала значно більше, ніж гучний сміх абощо. Адже була направду щирою і здіймалася від самого серця.
Цирі теж посміхнулася. Історія про фонтан з вином була справді кумедною, особливо тому, що цей бешкет вчинили не якісь там учениці, а цілком дорослі — аж надто дорослі, якщо правдою було те, що поза спиною шепотіли про Йенніфер, — чародійки.
Проте її посмішка потрохи зів’яла, коли мова зайшла про те, що та доросла бешкетниця Маргарита, якої Цирі ще не знала, піклуватиметься про її навчання. Вона ж бо сподівалася, що тією справою займатиметься сама Йенніфер. І зовсім не думала, що заради навчання у школі дійсно доведеться розлучитися з опікункою.
Те, що чародійка обіцяла поселитися поряд, анітрохи не втішало.
Бо то була би зовсім інша ситуація, цілком відмінна від тієї, яку вони мали тут, в Елландері, коли могли проводити разом у своїх справах цілісінькі дні. І навіть уночі Цирі дозволялося спати в покоях Йенніфер, а не в спільній з іншими послушницями дорміторії.
Бо то було би як поїхати взимку на Скелліге. Проста гостина, після якої треба знову повертатися до звичного життя.
Вона наморщила носа, відчуваючи невдоволення, і скривилася від болю, про який уже й думати забула. Аретуза здавалася їй усе менш і менш привабливою. Ще й тому, що розташовувалася надто далеко від Каер Морхену: поворушивши мізками, вона пригадала, що Горс Велен від відьмачої фортеці десь на півночі Синіх гір відділяли сотні й сотні верст.
Аби трохи відволіктися від свого жалю, зазирнула до кошика, який Йенніфер прихопила із собою.
— Не бувала в Горс Велені, — відповіла, витягши з-поміж припасів скибку хліба і шматочок сиру, — зате бувала в Настрозі, — пригадала свою першу й останню подорож до Вердену, коли нахабно втекла від свого ймовірного нареченого й уперше зустрілася з Геральтом, — і в Брокілоні… А ще на Скелліге.
Поклавши сир поверх хліба, обережно вгризлася в скибку, щоб не розтривожити свій побитий ніс, який моментами прострілювало неприємними відчуттями. Ретельно прожувала й тільки після того, як ковтнула, щоб не наразитися на нотацію за те, що говорить з набитим ротом, спитала:
— А ти бувала колись на Скелліге, пані Йенніфер?
Думки дикими лошаками понеслися у бік того, про що вона вже деякий час міркувала, але все боялася спитати. Ярре казав, що скоро знову буде війна, і вона йому вірила, бо він був розумний хлопець. А ще чесний, тож не став би їй брехати.
— Я подумала, що, може, якби знову почалася війна і в Аретузі виявилося недостатньо безпечно… ми могли би туди поїхати. До дядька Краха. Він би нас прийняв. І точно сподобався би тобі!

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

+2

15

- Будемо сподіватись, що до війни не дійде. - відповіла чарівниця, та не засмутилась дитячої безпосередності Цирі. - Та ми зможемо проводити разом час навіть під час твого перебування в Аретузі. Я гадаю, що тобі навіть може там сподобатися.

Йенніфер розглядала небо над головою, листя дерев, що звішували свої гілки прямо над їх с Цирі місцем для пікніка. То було чудове місце: приховане від сонячних промінів влітку, та захищене від холодних морозних вітрів узимку. Скільки чарівних днів вони провели тут: у прямому та переносному сенсі. Вони вчились, відпочивали, міркували про майбутнє та минуле, мріяли та чаклували. Стільки приємних спогадів залишалось тут назавжди.

Ніхто не міг сказати, як складеться їх життя надалі, чи знайде Цирі свій новий дім в Аретузі, чи кожна година в академії буде для неї жахом. Чи стане вона великою чарівницею, на що в неї були всі здібності, чи піде іншою дорогою, яку ще ні вона сама, ні Йенніфер не бачили. В далечі розгорталась заплутана стрічка життя, яку ніяка магія не могла розплести.

- Колись давно була. - після деякої паузи, відповіла Йенніфер. - Там прохолодно. Та море завжди шумить.

Йенніфер багато де була, та багато що бачила. Траплялось, що холодними та сумними вечорами чарівниця бажала бачити лишь краплю менш. Лиш для того, щоб жилось легше. Для того, щоб хоч на мить опинитись в чарівному світі відчайдушної наївності.

Вона була на Скелліге, бачила його розбиті хвилями скелі, дотикалася холодними ногами його піску.

- Вирішено. - несподівано рішуче сказала Йенніфер. - Якщо не станемо затягувати з збором речей, в нас буде декілька вільних тижнів на невеличкий екскурс. Відвідаємо Скелліге перед Горс Веленом. Аретуза ще встигне тобі наскучити, тож невеличка подорож не буде зайвою.

А там почнеться їх нове життя, яким би його не приховувало в тінях майбутне.

- Поїдемо через Цидарис навпростець. - вирішила вона.

В них завжди був ризик, що хтось впізнає Цирі, особливо ярл Ан Крайт, але й в Аретузі конфіденціальність дівчинки була не в меншій небезпеці. Тому, питання стояло лиш в тому, чи шукати відмовки, чи жити.

Отредактировано Йеннифэр (11.07.22 15:49)

+1

16

Цирі не знала, що й думати тепер. Ярре казав упевнено, що війна точно буде. А Йенніфер, як здавалося, була протилежної думки. Чи, може, просто не хотіла її страхати? Без сумніву, свідома була про всі ті нічні жахи, що лишило по собі в її пам’яті захоплення Цинтри.
Хай там як, а тепер Цирі була старша, аніж тоді. Сильніша, розумніша, майстерніша. Тепер вона знала відьмачі прийоми й деякі чари. Тепер вона здатна була захистити від усяких там страшних чорних лицарів не тільки себе, а й тих, хто їй дорогий.
Навіть Йенніфер, якби вона того потребувала.
Цирі посміхнулася цим думкам, ретельно вгризлася у свій хліб із сиром. Вслухалась у спогади чародійки про Скелліге.
Так, вона острови теж такими пам’ятала — холод, що жваво кусав за щоки, примушуючи їх рясно червоніти, наче від сорому, і вічний шум моря довкола. А ще — засніжені схили, з яких можна стрімголов мчати на санчатах або й навіть на дупі. І зледенілі озера, по яким можна гасати на ковзанах, наче вітер.
Рішення Йенніфер виявилося несподіваним. Цирі навіть очима покліпала й нишком ущипнула себе за руку, аби переконатися, що не задрімала й це їй не наснилося. Але ж ні — місце щипка запекло, розмова була реальною.
— Правда? — оговтавшись, вона з ентузіазмом зіскочила з місця, наче хотіла негайно бігти збирати речі, щоб пришвидшити той момент, коли знову опиниться на Скелліге. — Правда поїдемо? Ти не жартуєш зі мною, пані Йенніфер?
Ні, вона не жартувала. Точно не могла з нею про таке жартувати. Цирі бачила в її очах повну серйозність наміру взяти підопічну в таку довгу, але таку бажану подорож.
— Гаразд, добре, — трохи охолонувши після першого запалу, вона знову сіла на місце. — Я тобі допоможу збирати речі, бо в тебе їх багацько, а в мене майже нічого немає. Тільки одяг і меч — та й усе. Але ж чому ми поїдемо через Цидаріс? Хіба не можна, ну, скористатися порталом? Я про них удосталь читала у твоїх книжках. І там написано, що портал — то досить швидкий спосіб пересування. Набагато швидший, ніж коли їхати верхи чи навіть плисти на кораблі.
Вона не проти була більше часу провести з Йенніфер у дорозі, перш ніж розлучитися на порозі Аретузи, проте їй направду хотілося якнайшвидше опинитися на островах, побачити знову дядька Краха і Хьялмара з Керіс. Може навіть знову влаштувати якесь змагання…

[nick]Цирі[/nick][status]каченя[/status][icon]https://i.imgur.com/eyklZ5V.jpg[/icon][raceah]Раса: людина[/raceah][ageah]Вік: 15 років[/ageah][actah]Діяльність: послушниця в храмі Мелітеле, учениця Йенніфер[/actah][fnameah]Цирілла[/fnameah]

Отредактировано Цири (09.07.22 13:09)

+1

17

- Зараз портал може накликати на нас небажаної уваги. - парувала Йенніфер на пропозицію скористатися порталом, яку в будь-який інший час прийняла би з легкістю. Однак, час був не той. - Зараз нам не потрібні зайві магічні очі на наших з тобою мандрах. До речі, й сам шлях може стати тою ще пригодою.

Пригодою їх подорож не могла би не стати, адже багато верст розділяли їх с Цирі від Скелліге, відкривали безліч незапланованих ймовірностей, яких ніхто ніколи не зміг би передбачити. Але, попри ризики, що відкривала перед собою потреба вийти на шлях, Йенніфер була впевнена в їх силах.

Зі звичайними розбійниками вони могли впоратись. Але привертати увагу до Цирі від чарівників було рано. Йенніфер розуміла, що їй доведеться відкрити дівчинку Раді Магів, з часом, ймовірно, й її статус Джерела міг би бути скомпрометований, але нікому не можна було знати, ким насправді була ця попельноволоса дівчинка.

Хто були її батьки, ким була бабця, й на який трон вона претендує за правом народження. Хаос, в який була би втянута Цирі у такому недоброму випадку, було жахливо навіть уявити.

- В тебе добра ідея, ми можемо скоротити шлях через корабель. - міркувала тим часом чарівниця. - Ми можемо дістатися до Ісмени, що на півночі від Елландера, й піти далі вниз до Визіми, та звідти до Понтару. Або їхати одразу до Визіми. Мені потрібно поміркувати як буде краще.

Йенніфер розмірковувала вголос. Листя дерев, що звішувались з гілок, майже склалися в облік річки, по якій пливе дивний, але гарний човен. Так чи інакше, вони могли дійсно скоротити шлях через воду: кораблем було би подорожувати безпечніше та й навіть швидше.

З жалем чарівниця відвела погляд від неба, та, позволивши собі останню мить у цьому гаї в тиші, піднялась з ковдри, біля якої вже ледве не пританцьовувала від нетерплячки Цирі. Було помітно, що задум відвідати Скелліге перед тим, як надовго закритись під високими стелями Академії Аретузи, дуже її надихнули.

- Що ж. - мовляла Йенніфер рішуче. - Тоді нам треба збиратись. Чим раніше відбудемо, тим більше часу буде насолодитись видами та пейзажами одного відомого острову.

Швидко зібрав ковдру та всі принесені речі, вона легко закинула кошик під руку та м'яко ляснула долонями.

- Вперед, до нових пригод. - посміхнулась вона Цирі.

Прощавай, милий гай.

+1


Вы здесь » Aen Hanse. Мир ведьмака » По ту сторону Врат » [3 травня, 1267] — Тече вода, втікає


Рейтинг форумов | Создать форум бесплатно